Pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění slouží k zajištění rizik v případě, že dojde u pojištěné osoby v cizině k úrazu nebo onemocnění. Bývá používáno také k zajištění škody v případě ztráty zavazadel nebo škody způsobené třetí osobě. Cestovní pojištění si dnes lze již velmi snadno objednat online po Internetu, případně pokud jedete do zahraničí s cestovní kanceláří, pak si cestovní pojištění můžete sjednat při koupi zájezdu.

Povinné ručení

Povinné ručení je typem pojištění, které musí ze zákona povinně uzavřít každý vlastník vozidla. Pojištěnce pak chrání před škodami způsobenými provozem vozidla, ta často mohou být až milionová. Povinné ručení lze v dnešní době také uzavřít online na Internetu.

Pojištění osob

Pojištění osob slouží k ochraně před události jako jsou úmrtí, invalidita, úraz nebo pracovní neschopnost. V těchto případech se snaží zajistit pojištěné osobě nebo pozůstalým kompenzaci ušlých příjmů. Pojištění se také velmi často používá pro účely krytí hypotéky a občas také i úvěrů ze stavebního spoření. Pojistit se lze buď pouze proti danému riziku, nebo lze pojištění zkombinovat i se spořením a šetřit si například na důchod. Pojištění osob (hlavně životní pojištění) se většinou uzavírají na dlouhé období, proto je výběru vhodného finančního ústavu nutné věnovat zvýšenou pozornost.

Pojištění domácností

Pojištění domácností chrání před riziky typu záplav, požáry, prasklé vodovodní potrubí v domě nebo krádež vloupáním nebo loupeží. Lze pojistit ochranu zařízení domácnosti (nábytek, elektronika), ale také cenné předměty, kola, atd. Pojišťuje se v cenách, které odpovídají hodnotě nového předmětu. V případě vyplacení pojistky si tak můžete koupit daný předmět nový.