Spořící účty

Spořící účty nabízejí možnost, jak příjemně a bez rizika zhodnotit prostředky, které by jinak zahálely na běžném účtu. Spořící účty jsou speciálním typem účtů, které nabízí vysokou úrokovou sazbu (2,5 - 3 % ročně). Peníze jsou přitom prakticky okamžitě dostupné, nejedná se o žádný termínovaný vklad. Na českém trhu jsou podle mne dva typy zajímavých spořících účtů - ING Konto a eMAX od mBank.

ING Konto

Spořící účet ING Konto je úročen 3,0 % a úroky jsou připisovány na konci každého kalendářního čtvrtletí. Za vedení se neplatí žádné poplatky, na výběr peněz se nevztahují výpovědní lhůty. Příchozí i odchozí platby jsou zdarma. ING Konto lze bezplatně spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví. Tento typ spořícího účtu si lze založit po telefonu, poštou nebo osobně v Praze.

mBank eMAX

Na konci listopadu 2007 vstoupila na český trh nová banka mBank, která chce rozvířit stojaté vody českého bankovnictví (mimo jiné nulovými poplatky za vedení účtu, atd.).

Spořící konto eMAX nabízí 2,7 % úročení, je tedy nejvýhodnějším spořícím kontem na trhu. Zůčtování úroků je měsíční. Správa i založení je zdarma, nejsou zde žádné limity. Ke kontu lze využívat kartu Visa Classic a platit s ní nebo vybírat v bankomatech! Příchozí i odchozí platby jsou zdarma. Ke kontu lze bezplatně přistupovat s pomocí Internetu a telefonu. Tento typ spořícího účtu si lze založit po telefonu, poštou nebo osobně na pobočkách (nazvaných mKiosek).